O organizatorach

Wspólnota Dobrego Pasterza w Katowicach

Spotykamy się na co dzień z młodymi, którzy doświadczają różnych form ubóstwa i zagubienia.

Próbujemy być obecni tam gdzie toczy się ich życie. Często są to osoby uzależnione od narkotyków, nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS. Kierujemy się także do rodzin dotkniętych problemami swoich dzieci.

Wspólnota jest również miejscem umocnienia dla tych, którzy podjęli wysiłek życia w trzeźwości.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Wspólnoty Dobrego Pasterza

Inicjatywa „Zupa w Kato”

Wpadnij zamieszać w naszym garze i dorzuć coś od siebie! Spotykamy się w każdy czwartek o 16:30 w Klubie Wysoki Zamek przy ul. Gliwickiej 96a w Katowicach. Następnie zapraszamy na Plac Przyjaciół z Miszkolca przy ul. Sokolskiej, gdzie o 19:00 rozpoczynamy pyszne spotkanie przy Zupie, wzbogacone kanapkami z kawą i herbatą, okraszone rozmowami oraz dopełnione wspólną modlitwą.

Więcej o inicjatywie na naszym profilu na Facebooku

Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna

Zakon Św. Jana z Jerozolimy to jedna z najstarszych instytucji zachodniej i chrześcijańskiej cywilizacji. Powstały w Jerozolimie ok. roku 1050, jest on zakonem świeckim, tradycyjnie o charakterze wojskowym, rycerskim, szlacheckim. Ma 12,500 członków; niektórzy z nich to Bracia Profesi którzy składali śluby posłuszeństwa. Inni kawalerowie i damy są członkami świeckimi, oddając się sprawowaniu chrześcijańskich cnot i dobroczynności. Rycerze Maltańscy wyróżniają się swoim zaangażowaniem w doskonaleniu duchowości w Kościele i pracy w służbie ubogim i chorym.

Zakon Maltański pozostaje wierny swym zasadom, podsumowanymi w haśle Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum, obrona Wiary i służba ubogim i cierpiącym. Zasady te spełniają się poprzez ochotniczą pracę Dam i Kawalerów w niesieniu pomocy humanitarnej i działalność medyczną i społeczną. Obecnie, Zakon prowadzi działalność w przeszło 120 krajach.

Więcej na stronie internetowej Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna

Dodaj komentarz