II Światowy Dzień Ubogich – relacja i zdjęcia

18 listopada 2018 wolontariusze i kadeci Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej włączyli się w II Światowy Dzień Ubogich, który odbył się na katowickim Placu Szewczyka. Głównymi organizatorami byli: Wspólnota Dobrego Pasterza i Klub Wysoki Zamek oraz inicjatywa „Zupa w Kato”.
Tuż po godzinie 10.00 blisko 300 osób potrzebujących i ubogich zostało zaproszonych do specjalnego ogrzewanego namiotu, by wysłuchać koncertu Jacka Pikuły a następnie uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy. Godzinę później został wydany ciepły posiłek roznoszony między innymi przez wolontariuszy i kadetów Pomocy Maltańskiej.

Nie zabrakło kawy, herbaty, ciast oraz urodzinowego tortu, gdyż dokładnie rok temu w Katowicach powstała inicjatywa „Zupa w Kato”. Dzięki ludziom dobrej woli i wolontariuszom każdego czwartku rozdawana jest zupa dla 150 osób potrzebujących cierpiących niedostatek.

Około 13.30 nastąpiło wspólne przejście do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, gdzie pod przewodnictwem J.E bp. Grzegorza Olszowskiego nastąpiła uroczysta Eucharystia.
Cotygodniowa Msza św. dla ubogich i potrzebujących odbywa się z inicjatywy sióstr Misjonarek Miłości.
Wychodząc z kościoła każdy otrzymał paczkę w której znajdowały się ciepłe ubrania oraz produkty z przedłużoną datą ważności.

W akcji II Światowego Dnia Ubogich ze strony Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej wzięło udział 2 lekarzy udzielających porad lekarskich, 4 kadetów roznoszących zupę oraz 3 wolontariuszy funkcyjnych w tym Komendant Oddziału który przeprowadził pokaz pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bez których akcja nie mogła byś się udać. Szczególne podziękowania dla Pana Mieczysława Kucharskiego i Restauracji Marysin Dwór, która zatroszczyła się i przekazała 120 litrów zupy.

zdjęcia: Marek Grzymowski