Przygotowania do III Światowego Dnia Ubogich

29 maja 2019 w Hotelu Marysin Dwór w Katowicach odbyło się spotkanie przygotowujące do obchodów III Światowego Dnia Ubogich. Inicjatorem spotkania była Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna, która razem ze Wspólnotą Dobrego Pasterza i Inicjatywą „Zupa w Kato” są organizatorami akcji.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, kapłani posługujący w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Katowickiej oraz w dekanacie Ruda Śląska. Obecni byli także wolontariusze  organizacji społecznych posługujący na co dzień wśród ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Do wspólnej dyskusji dołączyli przedsiębiorcy, którym bliska jest idea pomocy ubogim.

Podczas spotkania podsumowano poprzednią edycja ŚDU , omówiono planowany tegoroczny program i realne potrzeby.

Wspólna dyskusja ukazała, jak ważna i potrzebna jest konsolidacja różnych środowisk w realizacji miłosierdzia –  pomocy osobom, które cierpią niedostatek.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i dialog. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Mieczysława Kucharskiego, właściciela Marysinego Dworu.

Tekst i zdjęcia: Marek Grzymowski