Warsztaty organizacyjne & Czuwanie „Solidarni z Ubogimi”

W pierwszy weekend września rozpoczęliśmy przygotowania do III Światowego Dnia Ubogiego. Mając w pamięci cudowne chwile, jakie było nam dane przeżyć świętując ten wyjątkowy dzień w minionym roku, apetyt na Dobro był ogromny!

I tak, postanowiliśmy! Obchody III ŚDU w Katowicach zostaną poszerzone do 4 dni, które przyjedzie nam świętować od czwartku 14 listopada do niedzieli 17 listopada, kiedy to będą miały miejsce wydarzenia Centralne na Placu Teatralnym na katowickim Rynku.

Wszystkie te ustalenia wraz z zarysem planu zostały podjęte 7 września w czasie warsztatów organizacyjnych, które zgromadziły w Klubie Wysoki Zamek w Katowicach przedstawicieli różnych wspólnot, organizacji oraz ludzi dobrej woli, którzy pragną odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka i ruszyć na peryferia, by zaprosić wszystkich tam przebywających do wspólnoty Miłości.

Chcąc iść za głosem Papieża, wiedzieliśmy, że wpierw musimy wsłuchać się w jego głos i rozeznać, do czego nawołuje nas Miłość! Stąd wpierw spotkaliśmy się na modlitwie. Warsztaty były bowiem poprzedzone piątkowym czuwaniem modlitewnym „Solidarni z Ubogimi”, na którym spotkaliśmy się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa u Misjonarzy Oblatów. Tam wsłuchani w Orędzie Papieża, staraliśmy się oddać to dzieło w Boże prowadzenie, mając nadzieję, iż – jak za psalmistą pisze Franciszek – „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”!

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania, wkrótce następne informacje!

Dodaj komentarz