Zbiórka Darów dla Ubogich

Zbliża się 7. Światowy Dzień Ubogich, ale my nie ograniczamy pomocy udzielanej ubogim tylko do tego jednego dnia. Pragniemy ZAPEŁNIĆ MAGAZYN Zupa w Kato i Wspólnota Dobrego Pasterza – Punkt Misyjny, aby udzielać wsparcia naszym podopiecznym przez wiele dni i miesięcy. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie dać ubogim nadzieję na lepsze jutro.

Jak to zrobić ? To naprawdę proste!

Każdy z nas może uruchomić zbiórkę artykułów i darów, które trafią do tych, którzy ich potrzebują. Możesz to zrobić w swojej szkole, parafii, wspólnocie, miejscu pracy, czy nawet w swojej rodzinie.

Wystarczy, że do 20 października drogą mailową (sdu.katowice@gmail.com) zgłosisz swój udział. Następnie zbierzesz wymienione artykuły, a w terminie 26 – 27 października przekażesz dary do magazynu lub poprosisz o ich odbiór. To taki gest, który naprawdę ma znaczenie.

W tym roku zbieramy następujące artykuły :

UBRANIA – nowa bielizna, skarpety, rękawiczki, czapki, szaliki, odzież termiczna, ręczniki kąpielowe,

KOSMETYKI – żele pod prysznic, szampony, maszynki i pianki do golenia, podpaski, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, gąbki do mycia,

INNE ARTYKUŁY – torby i plecaki, kosmetyczki, śpiwory, sprawne tel. z ładowarką, karty sim, kubki termiczne, znaczki pocztowe,

ŚRODKI CZYSTOŚCI – uniwersalne płyny do mycia, domestosy, gąbki kuchenne i szmatki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, odświeżacze powietrza,

JEDZENIE – gorące kubki, konserwy mięsne i rybne, ryż, makaron, olej, przecier pomidorowy, przyprawy, kostki rosołowe, kawa, herbata, cukier, czekolada, musy owocowe, itp.

OPATRUNKI – plastry, gaziki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, chusteczki higieniczne.A teraz apelujemy do Was, naszych cudownych obserwatorów! Czy możecie podjąć to wyzwanie? Czy jesteście gotowi dać odrobinę swojego czasu i serca, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują? Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy (sdu.katowice@gmail.com) w celu wysłania formularza zgłoszeniowego. Gotowe materiały promocyjne do uruchomienia zbiórki znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz