ZBIÓRKA NA RZECZ UBOGICH I POTRZEBUJĄCYCH

Strach, poczucie bezradności, niepewność. Te uczucia towarzyszą nam przez ostatnie miesiące. Pandemia zmieniła perspektywę patrzenia na codzienność wielu z nas.

Kiedy pozostawaliśmy zamknięci w naszych domach, zobaczyliśmy, jak ważne są relacje międzyludzkie, proste gesty oraz bliskość. Ten trudny czas spowodował, że zatrzymaliśmy się żeby, dostrzec to, co jest naprawdę ważne, a co z taką łatwością gubimy.

15 listopada będzie miał miejsce 4.Światowy Dzień Ubogiego. Inny niż poprzednie. Inny, bo zmienił się otaczający nas świat. Jedno pozostaje nieimienne – chcemy by było to święto solidarności z tymi, którzy mają mniejJak, co roku Światowy Dzień Ubogiego chcemy połączyć zurodzinami Zupy w Kato. Przygotujemy odświętną zupę, tort, będzie muzyka. Takie przynajmniej mamy plany…

e762db223741aa87.jpeg

Ubodzy, osoby w kryzysie bezdomności jeszcze mocnej odczuwają skutki pandemicznej rzeczywistości.

Wprowadzone obostrzenia spowodowały, że często pozostają bez ciepłego posiłku, podstawowych środków higienicznych czy możliwość noclegu w bezpiecznym, ciepłym miejscu.

Zupa w Kato, Punkt Misyjny Wspólnoty Dobrego Pasterza na Opolskiej, Siostry Kalkutki. To miejsca, w których Ubodzy znajdują potrzebne wsparcie. Wszystkie te inicjatywy działały także w czasie największych obostrzeń (lockdownu), dostosowując się do aktualnych warunków.

Zupa w Kato w reżimie sanitarnym przygotowywała ciepłe posiłki i dostarczała środki higieniczne. Ubodzy mieli dostęp do zupy, którą mogli zabrać w słoikach w specjalnie przygotowanym punkcie.

Obecnie, co czwartek na Palcu Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach rozdawana jest zupa, kanapki i ciepłe napoje. Wolontariusze towarzyszą Ubogim, dając im swoją obecność i czas.

Za oknem coraz zimniej, szczególnie w nocy. Ubodzy przeważnie śpią na dworze lub w pustostanach.

Chcemy w Punkcie Misyjnym Wspólnoty Dobrego Pasterza na Opolskiej 9 dać Im ciepło! A konkretnie ciepłą kawę czy herbatę, posiłek. Ciepłe pomieszczenie w którym mogą znaleźć schronienie w ciągu dnia i potrzebne wsparcie.

Siostry Kalkutki to Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Z Ubogimi są ZAWSZE.

Ubodzy otrzymują posiłek, możliwość skorzystania z łaźni, środki higieniczne, czyste ubrania, schronienie i… miłość.

d7773bf076cfa4d7.jpeg

Dlatego też chcemy w ramach tegorocznej urodzinowej zrzutki Zupy w Kato i Światowego Dnia Ubogiego zebrać 30 tysięcy, by każde z tych miejsc mogło nadal niezmiennie funkcjonować

i wspierać Ubogich.

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze?

– przygotowywanie posiłków, kawy, herbaty

– zakup pakietów higienicznych i środków czystości

– zakup koców, śpiworów

– opłacenie rachunków za ogrzewanie, wodę, prąd

Twoje 5 zł – to ciepły posiłek dla Ubogiego

Twoje 15 zł – to pakiet higieniczny dla Ubogiego

Twoje 50 zł – to koc/śpiwór dla Ubogiego

Twoje 100 zł – to możliwość opłacenia rachunków w Punkcie Misyjnym

https://zrzutka.pl/2krv63

Dodaj komentarz