Rejestracja wolontariuszy

Ruszyła rejestracja wolontariuszy na Światowy Dzień Ubogich 2022 w Katowicach, który odbędzie się 13 listopada 2022 r. Jeśli chciałbyś lub chciałabyś pomóc w organizacji obchodów ŚDU zapisz się poprzez formularz.

Zarejestruj się 👉 TUTAJ. Czekamy właśnie na Ciebie!

Światowe Dni Ubogich nie odbędą się bez udziału wolontariuszy. Potrzebujemy pomocy w różnych sekcjach. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Sekcje do wyboru:

1. Techniczna (ok. 5:00-20:00) przygotowanie sceny, namiotu, stołów. Osoby z tej sekcji będą pracowały nad powstaniem najważniejszej infrastruktury wydarzenia. Warto zwrócić uwagę, że ta posługa zaczyna się wcześnie rano! Zapraszamy ranne ptaszki! 🙂

2. Porządek i bezpieczeństwo (ok. 06:00-18:00) -osoby te będą dbały o porządek i bezpieczeństwo w trakcie wydarzenia.

3. Wydawanie i przygotowanie posiłków (ok. 7:00-15:00) – Ważne, aby osoby pracujące w tej sekcji miały ważne książeczki sanepidowskie .

3. Kelnerska (ok. 7:00 -15:00) – osoby będą roznosiły posiłki  siedzącym przy stołach przybyłym Gościom (ciepłe napoje i posiłki).

4. Towarzyszenie (ok. 7:00-15:00) – celem tej sekcji jest, jak sama nazwa wskazuje, bycie obecnym wśród Ubogich „bezpiecznie – blisko” siedząc z nimi przy stole przez cały czas trwania wydarzenia od momentu otwarcia namiotu. Sekcja ta również wita się przy stole z gośćmi na początku wydarzenia (sekcja tylko dla osób pełnoletnich).

5. Poradnictwo specjalistyczne (ok. 7:00–15:00) – Sekcja ta ma za zadanie stworzenie oferty pomocowej dla przybyłych Ubogich i umożliwienie im skorzystania z porad specjalistów z różnych branż pomocy psychologicznej, duchowej, socjalnej i prawnej.


6. Media (ok. 7:00-18:00), osoby na tym stanowisku będą odpowiadały za udokumentowanie przebiegu całego wydarzenia. Lubisz robić zdjęcia? Potrafisz montować filmy? To idealne miejsce dla Ciebie! Możliwość rozpoczęcia wolontariatu poprzez prowadzenie mediów społecznościowych już 26.10.

7. Konferansjer (ok. 7:00 – 15:00) a może ktoś ma talent w prowadzeniu wydarzeń? Występ na scenie jest czymś naturalnym dla Ciebie?

Jeśli przy zapisie dana sekcja jest nieaktywna, to oznacza, że limit potrzebnych osób się wyczerpał. Ale to nie oznacza, że musisz zrezygnować, zapisz się do innej sekcji.

Nie zwlekajcie z zapisami. Czekamy na WAS!

FORMULARZ

Dodaj komentarz