Zbiórka artykułów

Z Przesłania Ojca Świętego Franciszka na III Światowy Dzień Ubogich:

Nie można nigdy ominąć naglącego wołania, które Pismo Święte powierza biednym. Gdziekolwiek na karatach Pisma kieruje się wzrok, tam Słowo Boże ukazuje, że biedni to ci, którzy nie mają tego, co konieczne do życia i zależą przez to od innych. Biedny to człowiek uciemiężony, pokorny, ten kto leży na ziemi. Mimo to Jezus, stojąc przed niezliczoną rzeczą potrzebujących, nie obawiał się utożsamienia się z nimi: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

Mając w sercu słowa Ewangelii i próbując wdrożyć w czyn słowa Papieża Franciszka rozpoczynamy akcję zbiórki potrzebnych artykułów, którymi chcemy obdarować naszych Potrzebujących!

Zaproszenie do włączenia się w akcje kierujemy szczególnie do szkół, instytucji, parafii, wspólnot, itp., tak, aby będąc w naszych lokalnych środowiskach razem uczyć się empatii i wrażliwości na „tych braci moich najmniejszych”.

Prosimy o kontakt przedstawicieli jednostek, które chciałyby zorganizować zbiórkę i tym samym włączyć się w III Światowe Dni Ubogich, które odbędą się w dniach 14-17 listopada w Katowicach!

Co zbieramy? Wskazane środki czystości, rękawiczki, czapki, szaliki, folie NRC, czekolady i inne artykuły, dzięki którym zima może nie być tak niebezpieczna…

Wszystkie dary odpowiednio podzielimy, popakujemy, a następnie wręczymy na zakończenie Eucharystii, na którą już dziś serdecznie zapraszamy do kościoła WNMP w Katowicach przy ul. Granicznej!

Róbmy Dobro!

Dodaj komentarz